Projekts “Latvijas skolas soma” ar 5. un 6. klasi

29.04.2024.

25.aprīlī 5. un 6.klašu skolēni ar vilcienu devās uz Rīgu, lai piedalītos projekta „Latvijas skolas soma” piedāvātajās aktivitātēs. Vispirms skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo operu un baletu. “Ekskursija Operā” skolēniem sniedza unikālu iespēju iepazīt un izpētīt unikālo 19. gadsimta arhitektūras pērli. Tās laikā skolēni apskatīja grezno zāli, kā arī ielūkojās aizkulisēs, uzzināja par to, kā top operas un baleta izrādes gan no tehniskā, gan mākslinieciskā skatupunkta.
Kā nākamā aktivititāte bija Forum Cinemas apmeklējums, kurā skolēni noskatījās latviešu režisores Martas Elīnas Martinsones 2021. gadā uzņemto, godalgoto pusaudžu drāmu „Tizlenes”. Filma ir stāsts par trim 9. klases meitenēm, kas nolemj likt punktu savai tizleņu dzīvei un kļūt par skolas populārākajām meitenēm. Filmas vēstījums jauniešiem ir par to, cik svarīgi būt pašam, apzināties savu vērtību.
Ekskursijā kopā ar skolēniem mākslas pasauli baudīja klases audzinātājas Dace Pauriņa un Inga Šulca.